Šestinásobná mistryně světa, výherkyně UK, Blackpool, GOC, Silvia Pitton. S touto vyjímečnou taneční osobností Vám dnes přinášíme exkluzivní rozhovor. Podíváme se na její soukromý život, trenérské ambice a samozřejmě i na její taneční kariéru. Přejem Vám příjemné počtení.

Silvie, jsme moc rádi za možnost udělat s tebou rozhovor. Jak se cítíš v těchto dnech a co je pro tebe nejdůležitější?

Cítím se jako většina lidí. Je to jako žít neopravdový život v malém světě uvnitř křišťálové koule. Chybí mi moje rodina, přátelé a všechny věci, které nemůžeme dělat a místa, které nemůžeme navštívit… Ale také cítím, že mám štěstí, někteří lidé jsou totiž v mnohem horší situaci.
Je důležité být silný a kontrolovat svoji hlavu, jednou to skončí a nemůžeme dělat hloupá rozhodnutí jako, že to tak bude navždy. Pomalu se všechno vrátí do normálu.

paolo bosco e silvia pitton

Tvoje taneční kariéra byla opravdu pohádková, vyhrála si 6x Mistrovství světa. Co byla ta nejtěžší věc, kterou si pro tohle musela obětovat?

Privátní život.

 A co byl ten klíč k tomuhle úspěchu?

Nikdy jsem to nevzdala, nějak jsem bojovala až do konce.

Které osobnosti se podepsali na tvojí taneční kariéře?

Moje rodina byla obrovská emocionální a psychická podpora, hlavně můj otec, ale také můj ex-přítel mi hodně pomáhal. Z té taneční stránky samozřejmě můj partner Paolo a naši trenéři Davide a Olga Cacciari.

Každý si pamatuje tebe s Paolem, když jste doslova lítali po tanečním parketě a vyhrávali ty nejcennější trofeje, ale co se odehrálo předtím?

Začala jsem tančit, když mi bylo 10 v malém klubu kousek od mého rodného města. Upřímně jsem neměla dobré výsledky ani důležité nebo zajímavé zkušenosti. Všechno bylo jednoduché a na regionální úrovni. Rok jsem hledala partnera a tančila sama.
V 17 letech jsem potkala Paola a všechno se postupem času změnilo.

Jsi teď trenérka v jedné z největších tanečních škol na světě. Máš nějaké cíle, kterých chceš dosáhnout?

Jako trenérka se snažím být každým dnem lepší a lepší, ale samozřejmě cíl je vychovat skvělé šampióny.

 Jaké je tvoje životní motto?

Začátek – Konec

Tvůj nejkrásnější zážitek v taneční kariéře?

Mám spoustu úžasných zážitků. Jeden z nejlepších je určitě slyšet hrát italskou hymnu z nejvyššího místa na stupních vítězů.

silvia pitton

Kdo bude dalším Mistr světa ve standartních taních?

Doufám, že to bude Francesco Galluppo a Debora Pacini.

Máš nějaké koníčky mimo tanec?

Srašně ráda hraji divadlo. Před pandemií, než se všechno zavřelo jsem chodila na hodiny s fantastickou partou lidí. Mám ráda zvířata, přírodu, šnorchlování, bruslení, čtení. Miluju hudbu a jsem posedlá skupinou Queen a Freddiem Mercurym. Také miluji jídlo!

paolo bosco and silvia pittonpaolo bosco and silvia pitton

Letem světem se Silvií…

Oblíbený tanec? Tango

 Oblíbený tanečník? William Pino, Slavik Kryklyvyy

 Oblíbená tanečnice? Alessandra Bucciarelli, Karina Smirnoff, Anna Melnikova

 Oblíbený trenér? Davide a Olga Cacciari, Peter Maxwell

 Oblíbená variace? Pivoty

 Oblíbená soutěž? Všechny soutěže, kde jsem měla svou rodinu a přátelé, kteří mě podporovali.

My Vám děkujeme, že jste si přečetli článek až do konce. Doufáme, že se Vám líbil a byl pro Vás inspirativní.

Sledujte www.otanci.cz a buďte neustále v obraze!

WatchMagazine.cz

WATCHMAGAZINE.cz Informace o světových značkách dámských a pánských hodinek

Godla do Stardance nechtěl!

Godla do Stardance nechtěl!

Jednou z tváří nového ročníku StarDance je i Zdeněk Godla (46). Herec, který se dostal do povědomí rolí Franty ze seriálu Most!, se k nabídce ze soutěže stavěl zprvu negativně. Zlomilo ho až to, že...

číst více
Interview Dominika Rošková

Interview Dominika Rošková

Zdravíme všechny tanečníky, dnes máme tu možnost představit Vám skvělou tanečnici, finalistku taneční reality show Let's dance, a několikanásobnou Vícemistryni Slovenska, Dominiku Roškovou. Pokud...

číst více
Tanec Vám prozradí sexuální kvality

Tanec Vám prozradí sexuální kvality

Ženy jsou přímo fascinovány muži, kteří umí dobře tančit. Jamajští vědci pátrali po tom, proč tomu tak je. V kurzu jsou podle nich symetričtí tanečníci, kteří se pohybují mnohem lépe, a jsou proto...

číst více
První šampionát v roce 21

První šampionát v roce 21

Včera proběhl první letošní Národní šampionát v kombinaci deseti tanců. Konalo se tak ve Sportovní hale Kojetín a to již po čtvrté v řadě. Po dlouhé době se zde sjela celá česká taneční scéna, což...

číst více
Deník tanečníka #potreninku

Deník tanečníka #potreninku

#potreninku Po tréninku se v tanečníkovi mísí pocit štěstí, únavy a někdy bezmoce... Je těžké se někdy donutit jít na trénink, ale je strašně těžké zapomenout na únavu z předchozích tréninků, které...

číst více
Deník tanečníka #blackpool

Deník tanečníka #blackpool

Když jsem se tam vydával kdysi poprvé, tak jsem si pořídil na tu slávu nový béžový oblek, který zcela jistě okouzlí všechny taneční celebrity, které my kamarád co se mnou letěl sliboval. Když jsem...

číst více