Kristina Moshenska… Jméno, které je bez pochyby známo po celém tanečním světě. Jedna z největších tanečních hvězd nám poskytla exkluzivní rozhovor plný tance, života i plánech do budoucna. Přesvědčte se sami..

1. Kristino, jsi tanečnice na špičce oboru. Jaký to je pocit na chvíli zastavit a dát si krátkou pauzu od soutěžního tempa?

Abych byla upřímná se soutěžemi.. Na jedné straně jsem ráda, protože máme více času pro sebe na trénování a revitalizaci. Na druhé straně mi samozřejmě strašně chybí soutěžní atmosféra a diváci, protože to je jeden z důvodů, proč tancujeme. Teď jsme měli pár soutěží v tomhle období pandemie, které sice nebyly příliš významné, ale i tak soutěž byla pro mě mnohem více emotivní, což si myslím, že může být pro tanečníky přínosné, když tančíme méně soutěží s větší radostí a více si toho vážíme.

Balan & Moshenska GOC 2

2. V poslední době jste se s Mariusem zúčastnili pár pandemických soutěží. Jaké byly vaše emoce a dojmy?

Jedna ze soutěží byla Mistrovství Německá v řijnu a to bylo po 6 měsíční pauze. Musím říct, že jsme byli opravdu zahlcení emocemi, protože jsme netančili soutěž velmi dlouhou dobu a bylo to i zvláštní, nikdy jsme takhle „mega“ dlouhou pauzu neměli.

Slyšet potlesk publika, cítit tu atmosféru, moc jsme si to užili. Potom následovala další dlouhá pauza a další dočkaná soutěž se konala v Itálii. Emoce byly podobně skvělé. Z vlastní zkušenosti musím říct, že tyto dlouhé pauzy mají něco do sebe. Mohla jsem se podívat na spoustu detailů a s Mariusem jsme daleko více řešili problémy do hloubky a to je skvělé!

3. Velký zlom přišel ve tvé kariéře v roce 2012. Se svým bývalým partnerem Ninem Langellou jsi „tak trochu nečekaně“ vyhrála své první Mistrovství světa v amatérské kategorii. Byl to tvůj nejhezčí zážitek v taneční kariéře?

2012 je pro mě rok, který zůstane v mém srdíčku do konce života. Ano, bylo to velmi nečekané, protože jak všichni dobře ví, tak Andrey Zaytsev & Anna Kuzminskaya byl skvělý pár, který měl v té době našlápnuto nejvýše, takže jsme to s Ninem opravdu nepředpokládali a ty emoce byly opravdu neskutečné v ten den. Víte, většina tanečníků sní o tom vyhrát Mistrovství světa a dělají pro to vše, obětují své životy pro to, aby se jim to povedlo. Samozřejmě je to úžasné, ale jenom ten den, co toho dosáhnete.
Později to nebude ta nejdůležitější věc na světě… Opět mluvím o sobě. Nejdůležitější je před sebou vidět cíl a jít si za tím, posunout se dál a zkoušet to. Titul Mistra světa pro mě znamená hodně, ale nikdy to nebude dostatek. Když jste něčeho dosáhli, vždycky chcete o něco víc.
A proto musím říct, že mám ve své kariéře spoustu momentů, které jsou pro mě důležité. Ať už je to titul Mistra světa, aplaus ve stoje, váš tanec, který vzal slzy diváků nebo husí kůže z vašeho tancování. Takže existuje strašně moc krásných momentů, kterými si tanečník může projít.

4. Tvůj tanec se velice změnil od doby, co tančíš s Mariusem. Které změny vnímáš nejvíce?

Jsem ráda, že lidé vidí změnu v mém tancování a myslím, že to má spoustu důvodů. Máme spolu romantický vztah a cítím k němu velkou lásku a strašně si užívám tanec s ním. Tančíme spolu již 6 let a to už je pro vás jako druhá kůže.

Tato osoba může reagovat a následovat nebo vy můžete tuto osobu následovat velmi jednoduše a zapadáte do sebe jako puzzle. To je opravdu skvělý pocit.


Asi je to také způsobené tím, že jsem dospěla a máme mnohem jasnější představu o tom, co chceme s Mariusem vytvořit jako pár.

Khrystyna Moshenskaya

5. Co přisuzuješ svému úspěchu?

Upřímně, jsem velmi pokorný člověk a miluji lidi, kteří dokázali spoustu věcí a neovlivnilo to příliš jejich ego. Proto jsem pyšná na to, čeho jsem dosáhla, protože to nebylo jednoduché a stále chci dokázat více věcí, ale snažím se s tím vycházet na lehkou váhu, protože každý člověk může dosáhout toho, co si přeje, když tomu obětuje úsilí a čas. Musíte být zaměření na svůj cíl a silně tomu věřit!

Marius Balan & Krhystyna Moshenskaya

6. S Mariusem jste společně ve vztahu dlouhou dobu. Máte nějaké plány do budoucna, se kterými se chcete s námi podělit?

Privátně jsme s Mariusem přes 7 let a to už je docela dlouhá doba. Myslím, že je skvělé, že máme podobné priority a cíle, takže je velmi jednoduché být spolu. A ano, máme s Mariusem společné plány do budoucna, ale o ty se ještě nehodláme dělit 🙂

7. Všimli jsme si, že si před časem začala točit videa na Tik Tok. Jaký máš pro to důvod?

Tik Tok mám velice ráda, má to jednoduchý princip. Jednoduše, když to začalo být v Evropě populární, tak jsem na to ze začátku jenom koukala a pak mě to lákalo to zkusit. Tik Tok má velkou výhodu, protože vyřešil problém s autorskými právy, takže tam můžete použít jakoukoliv písničku. A je to prostě sranda 🙂

Tohle byla první část rozhovoru s hvězdnou tanečnicí a Mistryní světa Krhystynou Moshenskou. Doufáme, že se Vám líbil a můžete se těšit na druhou část již příští týden!

Odkazy: Archiv Kristina Moshenska

WatchMagazine.cz

WATCHMAGAZINE.cz Informace o světových značkách dámských a pánských hodinek

Godla do Stardance nechtěl!

Godla do Stardance nechtěl!

Jednou z tváří nového ročníku StarDance je i Zdeněk Godla (46). Herec, který se dostal do povědomí rolí Franty ze seriálu Most!, se k nabídce ze soutěže stavěl zprvu negativně. Zlomilo ho až to, že...

číst více
Interview Dominika Rošková

Interview Dominika Rošková

Zdravíme všechny tanečníky, dnes máme tu možnost představit Vám skvělou tanečnici, finalistku taneční reality show Let's dance, a několikanásobnou Vícemistryni Slovenska, Dominiku Roškovou. Pokud...

číst více
Tanec Vám prozradí sexuální kvality

Tanec Vám prozradí sexuální kvality

Ženy jsou přímo fascinovány muži, kteří umí dobře tančit. Jamajští vědci pátrali po tom, proč tomu tak je. V kurzu jsou podle nich symetričtí tanečníci, kteří se pohybují mnohem lépe, a jsou proto...

číst více
První šampionát v roce 21

První šampionát v roce 21

Včera proběhl první letošní Národní šampionát v kombinaci deseti tanců. Konalo se tak ve Sportovní hale Kojetín a to již po čtvrté v řadě. Po dlouhé době se zde sjela celá česká taneční scéna, což...

číst více
Deník tanečníka #potreninku

Deník tanečníka #potreninku

#potreninku Po tréninku se v tanečníkovi mísí pocit štěstí, únavy a někdy bezmoce... Je těžké se někdy donutit jít na trénink, ale je strašně těžké zapomenout na únavu z předchozích tréninků, které...

číst více
Deník tanečníka #blackpool

Deník tanečníka #blackpool

Když jsem se tam vydával kdysi poprvé, tak jsem si pořídil na tu slávu nový béžový oblek, který zcela jistě okouzlí všechny taneční celebrity, které my kamarád co se mnou letěl sliboval. Když jsem...

číst více