Sobota je již za námi a my tu máme další reportážní díl ze série Českomoravský pohár. Tentokrát čeští tanečníci osedlali taneční parket ve Šternberku. Opět se konaly všechny věkové kategorie od juniorů 1 až po dospělí. Soutěž organizovaná olomouckým Tanečním klubem Olymp hned na první dojem zaujmula velkým parketem a klidným, příjemným prostředím Městského kulturního domu. Pojďme si shrnout jednotlivé věkové kategorie..

ČMP Šternberk JUN1 STT

V nejmladší kategorii, Juniorech 1 se stanovila nová podmínka. Jedná se o omezení na 12 tanečních párů.

Juniorští tanečníci ve standardu na prvních třech místech ambiciózně bojovali o ty nejlepší místa. Nejednalo se tedy o jednoznačné pozice a páry měly pomíchané známky.

Třetí místo obsadil zlínský pár Patrik Pařízek & Apolena Matýsková z Fortuny. Druhou pozici bral pár Tomáš Frkal & Linda Lososová z tanečního klubu Starlet Brno Orel Telnice. No a vítěznou fanfáru si užil pár Michal Jurášek & Katarína Jurášeková z brněnské Komety.

Kompletní výsledky naleznete ZDE.

V juniorské latině se jsme měli opět semifinálovou konkurenci 12 párů, přičemž ve finále tančilo párů 7.

Všechny medailové pozice byly obsazené totožnými páry, jako ze standartu a známky nám též prozradily, že porotci to opět neměli jednoduché.

Třetí místo bral pár Tomáš Frkal a & Linda Lososová. Druhou přičku osedlal standartní vítěž Michal Jurášek & Katarína Jurášeková a místo první si vychutnal pár Patrik Pařízek & Apolena Matýsková.

Gratulujeme všem skvělým juniorům! Výsledky ZDE.

ČMP JUN1 LAT Šternberk
ČMP Šternberk JUN2 STT

V kategorii Junioři 2 ve standardu se zúčastnilo 17 párů a její medailové umístění z většiny osedlaly páry z pražského MZ Dance Teamu.

Třetí místo tedy obsadil pár Vojtěch Smolucha & Anastasia Zhydovskaya z MZ Dance Teamu. Místo druhé bral pár David Bureš & Barbora Žouželová z Olympu. A místo první obsadil pár Jan Plachý & Alexandra Paličková opět z MZ Dance Teamu.

V Praze si tedy budují sloušnou generaci nadějných juniorů a my jsme zvědavi, jak tato generace obstojí na podzimním Mistrovství republiky.

Kompletní výsledky naleznete ZDE.

V Juniorech 2 v latině se zúčastnilo párů 18 a jak už je v českém tancování známo, latinu mají pod palcem především páry z Ostravy. Finále se tedy vymezilo pro 3 páry z Trendu, 2 páry z MZ Dance Teamu a doplnil to jeden pár z TAK Dance Kroku.

Na třetí příčku se vyšplhal pár Jan Plachý & Alexandra Paličková z MZ Dance Teamu. Druhé místo obsadil pár Tobias Ottner & Barbora Prokopová z ostravského Trendu. No a vítěznou fanfáru si odnesl pár Dominik Novák & Alice Mašková opět z Trendu Ostrava.

Gratulujeme všem skvělým Juniorům 2!

Kompletní výsledky naleznete ZDE.

ČMP Šternberk JUN 2 LAT
ČMP Šternberk Mláděž STT

A máme tu mládežnickou kategorii. Na standardní tance přijelo 17 tanečních párů a tančilo se ve třech kolech.

Nejenom mezi třetím a druhým místem se děly lehké neshody. Například druhý pár byl pátý za valčík a čtvrtý za quickstep. Na celkové hodnocení se můžete podívat přes níže vložený odkaz.

Třetí místo obsadil pár Jan Vild & Ellen Musilová z MZ Dance Teamu. Druhou příčku vybojoval pár Matyáš Felcman & Anna Blokešová z Fortuny. První místo si bez ztráty jediné známky vytančil mistrovský pár Jonáš Tománek & Šárka Kosmáková z DSP Komety.

Kompletní výsledky naleznete ZDE.

Mládežnická latina se konkurenčně od standardu příliš nelišila, pouze se účastnilo 16 párů, tedy o jeden méně.

Třetí umístění v této kategorii si vytančil pár Matyáš Felcman & Anna Blokešová z Fortuny Zlín.
Na druhé místo proklouzl nový favorit Alexandr Kuchař & Eliška Suszková z Trendu Ostrava.
A fanfáru opět snesl jasný vítěz Jonáš Tománek & Šárka Kosmáková z Komety Brno.

Velká gratulace všem mládežníkům!

Kompletní výsledky naleznete ZDE.

ČMP Šternberk Mláděž LAT
ČMP Šternberk Dospělí STT

A máme tu poslední metu a vrchol dne, Dospělí! Standardní kategorie se zúčastnilo 18 párů.

I přes absenci spousty špičkových párů to je velmi hezký počet a atmosféra byla také velmi příjemná. Na medailových stupíncích excelovaly z většiny páry z Komety Brno a doplnil to domácí pár z Olympu.

Třetí místo tedy obsadil pár Radek Doležal & Nicole Folcová z Komety. Druhou příčku si vytančil domácí pár Roman Pecha & Anna Banková. První místo si odnesl opět pár z Komety Jakub Brück & Marina Makarenko.

Kompletní výsledky naleznete ZDE.

 

Závěrečná kategorie Dospělých v latině se zúčastnilo 19 párů. To je za tuto soutěž nejpočetnější disciplína. V této kategorii se neděly přílišné bojkoty a hodnocení bylo téměř jasně rozděleno.

Třetí místo obsadil pár Jakub Brück & Marina Makarenko z brněnské Komety. Druhé místo získal pár Marian Hlaváč & Tereza Maturová z Trendu Ostrava. První místo suverénně obsadil mistrovský pár George Eduard Sutu & Tereza Florová opět z Trend Ostrava.

Gratulujeme všem Dospělým párům!

Kompletní výsledky naleznete ZDE.

ČMP Šternberk Dospělí LAT
Celkově soutěž probíhala velmi dobře organizovaně. Tanečníci si užívali velký prostorný parket a klidné prostředí. Novinkou pro tuto soutěž byl i nově organizovaný stream Českým svazem tanečního sportu. Při nemožné účasti diváků na místě je tedy tohle skvělá varianta a my děkujeme, že můžemě být neustále u české taneční scény!
Godla do Stardance nechtěl!

Godla do Stardance nechtěl!

Jednou z tváří nového ročníku StarDance je i Zdeněk Godla (46). Herec, který se dostal do povědomí rolí Franty ze seriálu Most!, se k nabídce ze soutěže stavěl zprvu negativně. Zlomilo ho až to, že...

číst více
Interview Dominika Rošková

Interview Dominika Rošková

Zdravíme všechny tanečníky, dnes máme tu možnost představit Vám skvělou tanečnici, finalistku taneční reality show Let's dance, a několikanásobnou Vícemistryni Slovenska, Dominiku Roškovou. Pokud...

číst více
Tanec Vám prozradí sexuální kvality

Tanec Vám prozradí sexuální kvality

Ženy jsou přímo fascinovány muži, kteří umí dobře tančit. Jamajští vědci pátrali po tom, proč tomu tak je. V kurzu jsou podle nich symetričtí tanečníci, kteří se pohybují mnohem lépe, a jsou proto...

číst více
První šampionát v roce 21

První šampionát v roce 21

Včera proběhl první letošní Národní šampionát v kombinaci deseti tanců. Konalo se tak ve Sportovní hale Kojetín a to již po čtvrté v řadě. Po dlouhé době se zde sjela celá česká taneční scéna, což...

číst více
Deník tanečníka #potreninku

Deník tanečníka #potreninku

#potreninku Po tréninku se v tanečníkovi mísí pocit štěstí, únavy a někdy bezmoce... Je těžké se někdy donutit jít na trénink, ale je strašně těžké zapomenout na únavu z předchozích tréninků, které...

číst více
Deník tanečníka #blackpool

Deník tanečníka #blackpool

Když jsem se tam vydával kdysi poprvé, tak jsem si pořídil na tu slávu nový béžový oblek, který zcela jistě okouzlí všechny taneční celebrity, které my kamarád co se mnou letěl sliboval. Když jsem...

číst více