Poslední víkendovou sobotu se na Ostravsku v Bílovci konalo další klání ze série soutěží „Českomoravský pohár“. Soutěž pořádaná tanečním klubem Trend Ostrava se konala v místním kulturním domě s pohodovou a příjemnou atmosférou. Bonusem byla též možnost pro juniorské páry, kteří minulé klání v Brně kvůli nejasnostem v opatřeních nemohli absolovovat. Teď už je vše v pořádku a my se pojďme podívat, jak si vedli tanečníci o víkendu!

ČMP Bílovec Jun 1 STT

V kategorii Junior 1 STT se zúčastnilo 12 párů a konalo se „Moravské finále“, kde se navíc objevily 4 páry z brněnských klubů.

Třetí místo patřilo páru David Kazda & Julie Ptáčková, druhou příčku obsadil sourozenecký pár Michal Jurášek & Katarína Jurášeková a vítěznou pozici vybojoval pár Tomáš Frkal & Linda Lososová.

Gratulujeme všem vyhlášeným!

Kompletní výsledky naleznete ZDE.

 

Latinská část juniorské kategorie si konkurencí vedla naprosto stejně, zúčastnilo se opět 12 semifinálových párů a moravská převaha se nevytratila. Překvapivé též je, že „ostravští latináři“ v této kategorii neměli ve finále jediný zastoupený pár.

Třetí příčku si vzal standardní výherce Tomáš Frkal & Linda Lososová, druhou příčku obsadil pár ze stejného klubu David Kazda & Julie Ptáčková. No a vítěznou fanfáru absolvoval pár Patrik Pařízek & Adriana Matýsková.

Gratulujeme latinářům!

Kompletní výsledky naleznete ZDE.

ČMP Bílovec Jun 1 LAT
ČMP Jun 2 STT

Kategorie Juniorů 2, tedy o ročník až dva starší tanečníci se ve standardu sešli v konkurenci 18 párů. Oproti namítání, kdy tanečníci z Čech neměli téměř žádné zastoupení v kategorii Junioři 1, si zde vedli velmi dobře.

První a druhé místo obsadili páry z tanečního klubu MZ Dance Team. První příčku tedy bral pár Jan Plachý & Alexandra Paličková a příčku druhou vybojoval pár Vojtěch Smolucha & Anastasia Zhydovskaya. Třetí místo si vysloužil pár z olomouckého klubu Olymp David Bureš & Barbora Žouželová.

Gratulujeme nadějným standarďákům!

Kompletní výsledky naleznete ZDE.

A máme tu opět latinu! Na ostravském poli se v Juniorech zúčastnilo méně párů v latině, než-li ve standardu. S celkovým počtem 16 párů to tedy není žádná hitparáda.. Tato doba dělá divy.

Třetí místo bral pár Samuel Pavel & Timea Brücková, druhou příčku standardní výherce Jan Plachý & Alexandra Paličková a první příčku vybojoval ostravský pár Dominik Novák & Alice Mašková.

Velká gratulace skvělým latinářům!

Kompletní výsledky naleznete ZDE.

ČMP Jun 2 LAT
ČMP Bílovec Mládež STT

A máme tady mládež!
Špičku standartní disciplíny zde absolutně oblehly taneční páry ze Zlína. Ale z tohoto malého, kultovního městečka jsme tu na bedně měli páry rovnou ze 2 tanečních klubů.

Třetí příčku bral pár Matyáš Felcman & Anna Blokešová z Fortuny, druhou pozici pár Dušan Kočař & Barbora Němcová a nejvyšší stupínek obsadil pár Oliver Los Chovanec & Eliška Plachá. Tento pár má také jistě ambici postavit se na nejvyšší stupínek na Národním šampionátu. Jsme zvědavi, jak se situace vyjeví v plné konkurenci a těšit se na skvělou rivalitní atmosféru!

Gratulujeme mládežnickým hvězdám, výsledky ZDE.

Latinská mládež je tu! Celkem se této kategorie zúčastnilo 18 páru.

Krásné třetí místo bral taneční pár Matyáš Felcman & Anna Blokešová taktéž i latině. Druhou a překvapivou pozici si vytančil pár Daniel Florian & Karolína Císařová z brněnské Komety a na závěr tu máme další, pro některé překvapivou pozici domácího páru Alexandr Kuchař & Eliška Suszková z Trendu Ostrava.

Gratulujeme šikovným latinářům.

Kompletní výsledky naleznete ZDE.

ČMP Bílovec Mládež LAT
ČMP Bílovec Dospělí STT

A pojďme se podívat na závěrečnou věkovou kategorii, Dospělí!
Soutěže se zúčastnilo pouhých 13 párů ve 3 kolech, finálové taneční páry tedy museli mít z kola navíc velkou radost.

Na překvapivém třetím místě exceloval pár Roman Pecha & Anna Banková z Olympu Olomouc. Krásné druhé místo obsadil zlínský pár Tomáš Přikryl & Sanela Los Chovancová z iDance Studio. No a suverénní první místo jistě nikoho nepřekvapilo pod velením páru světové špičky David Odstrčil & Tara Bohak z brněnské Komety.

Gratulujeme dospělým standardům!

Výsledky naleznete ZDE.

Závěrečná kategorie latina Dospělých tutově patřila Ostravákům. V konkurenci 19 párů se tančily 3 kola. Všechny taneční páry přítomné ve finále měli aspoň jednoho tanečníka z páru, který je původem z ostravska. Pokud se tedy bavíme o latinské disciplíně, České republice je tedy Ostrava její Mekkou.

Třetí příčku bral pár Marian Michňa & Karolína Veselá, příčku druhou mladý a nadějný pár Marian Hlaváč & Tereza Maturová. První příčka jak ve standardu, tak v latině nikoho nepřekvapila, když si pro ni přijel světový pár George Eduard Sutu & Tereza Florová.

Gratulujeme skvělým latinářům! Výsledky ZDE.

ČMP Bílovec Dospělí LAT

Celou soutěž doprovázela velice příjemná a klidná atmosféra doprovázená skvělými tanečníky a taktéž i trenéry. My děkujeme ČSTS a organizátorům této soutěže za možnost si zpestřit den a být opět v tom skvělém tanečním světě.

Všechny fotografie v tomto článku jsou z archivu pana Jiřího Kuhna.

WatchMagazine.cz

WATCHMAGAZINE.cz Informace o světových značkách dámských a pánských hodinek

Godla do Stardance nechtěl!

Godla do Stardance nechtěl!

Jednou z tváří nového ročníku StarDance je i Zdeněk Godla (46). Herec, který se dostal do povědomí rolí Franty ze seriálu Most!, se k nabídce ze soutěže stavěl zprvu negativně. Zlomilo ho až to, že...

číst více
Interview Dominika Rošková

Interview Dominika Rošková

Zdravíme všechny tanečníky, dnes máme tu možnost představit Vám skvělou tanečnici, finalistku taneční reality show Let's dance, a několikanásobnou Vícemistryni Slovenska, Dominiku Roškovou. Pokud...

číst více
Tanec Vám prozradí sexuální kvality

Tanec Vám prozradí sexuální kvality

Ženy jsou přímo fascinovány muži, kteří umí dobře tančit. Jamajští vědci pátrali po tom, proč tomu tak je. V kurzu jsou podle nich symetričtí tanečníci, kteří se pohybují mnohem lépe, a jsou proto...

číst více
První šampionát v roce 21

První šampionát v roce 21

Včera proběhl první letošní Národní šampionát v kombinaci deseti tanců. Konalo se tak ve Sportovní hale Kojetín a to již po čtvrté v řadě. Po dlouhé době se zde sjela celá česká taneční scéna, což...

číst více
Deník tanečníka #potreninku

Deník tanečníka #potreninku

#potreninku Po tréninku se v tanečníkovi mísí pocit štěstí, únavy a někdy bezmoce... Je těžké se někdy donutit jít na trénink, ale je strašně těžké zapomenout na únavu z předchozích tréninků, které...

číst více
Deník tanečníka #blackpool

Deník tanečníka #blackpool

Když jsem se tam vydával kdysi poprvé, tak jsem si pořídil na tu slávu nový béžový oblek, který zcela jistě okouzlí všechny taneční celebrity, které my kamarád co se mnou letěl sliboval. Když jsem...

číst více