Taneční pár, který dokázal to, co už se těžko někomu povede.

15x mistři světa v tanečním sportu. Ale nebyli to specialisti, vyhráli všechny disciplíny. Pojďte s námi a my Vám úkážeme jejich společné dobývání mistrovských titulů úplně od začátku.

Oba začli již v utlém věku v místních tanečních školách a od malička měli společné to, že soupeřili se svýmí sourozenci, kteří byli ze začátku úspěšnější a to jim nedalo. 

V roce 1978 se dali dohromady. První velký zlom přišel, když si v roce 1980 vytančili 3. místo na Mistrovství Anglie. Kvůli zranění jednoho páru se kvalifikovali na Mistrovství světa, kde skončili na 5. místě. Rok na to na všech globálně významných soutěžích jako Blackpool, UK, US, GOC a International vybojovali 2. příčku. 

Po takovém skoku se ale Hiltonovi očividně nechystali zastavit a jejich kariéra šla stále nahoru. Dva následující roky absolutně dominovali světu v latinské a desítkářské disciplíně. 

Roku 1983 se rozhodli přistoupit k profesionálům a protože vyhrávání v latině už pro ně nebylo tak naplňující, dali se na dráhu standartu a desítky.

Marcus s Karen se rozhodli pro velkou výzvu, byla to chvíle tvrdé práce, odříkání a trpělivosti, než něco vyhráli. Avšak vyplatilo se a prvního úspěchu se dočkali, když v roce 1986 vyhráli Mistrovství světa v 10-ti tancích a obsadili 3. místo ve standartu. 

Po čtyřletém, usilovném zlepšování se vypracovali a vyhráli své první mistrovství světa v profesionálech ve standartu. To je opravdu vyjímečná věc, nemyslíte ?

Komu se to naposledy povedlo, vyhrát „všechno“ ,byli to vlastně oni, ti poslední.

Hiltonovi tohle brali pouze jako krok vpřed a dominovali v této kategorii usilovně dál. 

V roce 1998 došli Hiltonovi na jejich společný vrchol, když v New Yorku vyhráli  mistrovství světa se ztrátou pouze jediné jedničky (54 z 55možných). V tanečním sport došli nejenom na svůj vrchol, ale na vrchol, kam kromě nich ještě nikdo nikdy nevystoupal.

Dnes jsou známi jako legendy tanečního sportu, výborní trenéři a porotci těch nejvýznamnějších soutěží světa. 

Za celou naši redakci doufáme, že se Vám dnešní článek líbil a zase jsme o něco obohatili Vaše taneční znalosti. Děkujeme!

Zdroje: www.internationaldanceshoes.com ; mk.hilton.co.uk

Godla do Stardance nechtěl!

Godla do Stardance nechtěl!

Jednou z tváří nového ročníku StarDance je i Zdeněk Godla (46). Herec, který se dostal do povědomí rolí Franty ze seriálu Most!, se k nabídce ze soutěže stavěl zprvu negativně. Zlomilo ho až to, že...

číst více
Interview Dominika Rošková

Interview Dominika Rošková

Zdravíme všechny tanečníky, dnes máme tu možnost představit Vám skvělou tanečnici, finalistku taneční reality show Let's dance, a několikanásobnou Vícemistryni Slovenska, Dominiku Roškovou. Pokud...

číst více
Tanec Vám prozradí sexuální kvality

Tanec Vám prozradí sexuální kvality

Ženy jsou přímo fascinovány muži, kteří umí dobře tančit. Jamajští vědci pátrali po tom, proč tomu tak je. V kurzu jsou podle nich symetričtí tanečníci, kteří se pohybují mnohem lépe, a jsou proto...

číst více
První šampionát v roce 21

První šampionát v roce 21

Včera proběhl první letošní Národní šampionát v kombinaci deseti tanců. Konalo se tak ve Sportovní hale Kojetín a to již po čtvrté v řadě. Po dlouhé době se zde sjela celá česká taneční scéna, což...

číst více
Deník tanečníka #potreninku

Deník tanečníka #potreninku

#potreninku Po tréninku se v tanečníkovi mísí pocit štěstí, únavy a někdy bezmoce... Je těžké se někdy donutit jít na trénink, ale je strašně těžké zapomenout na únavu z předchozích tréninků, které...

číst více
Deník tanečníka #blackpool

Deník tanečníka #blackpool

Když jsem se tam vydával kdysi poprvé, tak jsem si pořídil na tu slávu nový béžový oblek, který zcela jistě okouzlí všechny taneční celebrity, které my kamarád co se mnou letěl sliboval. Když jsem...

číst více