Latináři proslulí po celém světě, dvojnásobní finalisti Mistrovství světa, 15x Mistři Maďarska, také známí svými přesuny mezi WDC a WDSF. Dnes Vám přinášíme exkluzivní rozhovor s Andreou Silvestri a Martinou Varádi. Život, kariéra, motivace, zkušenosti, WDC a WDSF, to všechno jsou témata, ke kterým se dostaneme. No, nebudeme Vás dále zdržovat a jdeme na věc.

1. Ahoj Andreo a Martino, jak se dnes máte?

Ahoj všichni! Ze všeho nejdříve bychom Vám chtěli poděkovat za Váš zájem o to s námi udělat rozhovor, velice si toho vážíme, takže Vám ještě jednou děkujeme. Máme se dobře, vlastně během tohohle pandemického roku jsme se nezastavili. Pořád jsme chodili do školy, trénovali a chodili do posilovny. Měli jsme více času pro sebe, který jsme využili na to se zamyslet a změnit naše tělo a náš tanec.

2. Nebyli jste na soutěži déle, než rok. Jaký je to pocit?

Zní to hrozně, ale trefa vedle. Ano, na žádné mezinárodní soutěži už to ten rok bude, ale naštěstí situace v naší zemi umožňuje za určitých podmínek soutěže pořádat. Takže v listopadu jsme měli Národní šampionát a tento rok jezdíme Národní pohár, naposledy 2 týdny zpět. Ale je to už fakt dlouho, je v nás velké soustředění a oddání k tomu, abychom se posunuli dál, ale samozřejmě bez velkých turnajů a šampionátů, kde byla ta opravdová atmosféra a konkurence to není ono.

silvestri_varadi__

3. Ale situace se ve světě, ale i Tanečním sportu pomalu zlepšuje a můžeme vidět velké turnaje alespoň ve WDSF kalendáři. Kdy Vás tedy uvidíme na mezinárodní scéně?

Tento výkend jsme měli premiéru na International open ve Francii, kde jsme vyhráli. I přesto, že to byla menší soutěž, velmi jsme si to užili tu atmosféru a jsme velmi rádi, že jsme opět měli možnost se sektat s našimi přáteli z mezinárodní taneční scény.

Silvestri & Varadi GOC 2019

4. Mistrovství světa 2018 v Ostravě u nás na domácí půdě, bylo pro Vás zlomové. Dostali jste se poprvé do neskutečně našlapaného finále! Byl to splněný sen?

Samozřejmě, každé dítě ve sportu sní o tom dostat se na vrchol. Takže pro nás bylo finále nejenom splněný sen, ale hlavně to, za čím se skrývá dlouholetá tvrdá práce. V ten moment, kdy jsme toho dosáhli, to byla ohromná satisfakce, když jsme si uvědomili, že všechna ta práce byla výsledkem 20 minutového finále.

5. Jste pár na té nejvyšší úrovni. V čem vidíte největší rozdíl mezi špičkovým párem a průměrným párem?

Největší rozdíl je v tom, jak moc se dokážete soustředit a posouvat svoje limity, co to jen jde. Zjednodušeně je to o tom, jak moc jste fanatičtí, my sami jsme si nevybrali kráčet průměrnou cestou. Čím více pro to uděláte, tím více toho máte a dále se dostanete.

6. Jaké jsou Vaše plány do budoucna?

Naše plány jsou v momentálně pokračovat v tvrdé práci, abychom tančili na Světových hrách a potom uvidíme. Nikdy jsme s nedělali příliš striktní plány, je to o rutině. Samozřejmě si uvědomujeme, že máme toho spoustu za sebou nám nezbývá příliš mnoho času, takže se snažíme dostat na vrchol našich možností.

 

 

7. Máte své motto, kterého se řídíte?

Nechceme na všechno říkat ne, ale nemáme žádné motto. Snažíme se prožít každý moment na soutěži a probudit v lidech emoci a radost naším tancem.

Silvestri & Varadi vacation

8. Jaká je Vaše inspirace?

Popravdě, nemáme žádnou fixní inspiraci, protože bylo spoustu tanečníku, kteří nás značně ovlivnili či inspirovali a nejenom tanečníci, ale i umělci, zpěváci. Myslíme, že jsme s Martinou jsme silní v hledání inspirace v maličkostech. Nebo byl pro nás velmi inspirující nedávný výlet na Kubu, který v nás oživil latinskou vášeň. Inspiraci může najít člověk ve všem. Každý vidí věci jinak.

Silvestri & Varadi Show Latin

9. Vaši oblíbení tanečníci?

Naši oblíbení tanečníci jsou v podstatě jsou z generace z počátku 00. let, něco takového. Mezi ně jistě patří Franco Formica, Oxana Lebedew, Maurizio Vescovo, Viktoria Fraňová a další.. Je to už spoustu let, co je pozorujeme a pořád je to skvělé, jsou to vzpomínky a zároveň inspirace, je to pro nás srdeční záležitost a je to ukryto hluboko v paměti.

10. Jako jedni z nejlepších WDSF latinářů máte i zkušenost s WDC, kde jste působili zhruba rok a půl. Jak hodnotíte tuto zkušenost a proč jste se rozhodli odejít?

Ve WDC jsme tančili po pádu federace IDSF, kde to bylo ještě dohromady. Byl kolem toho všeho chaos a náš trenér působil a řadil se mezi trenéry WDC, takže jsme ho následovali. I když jsme se tam neprosadili nějak výrazně, stále na to rádi vzpomínáme, možná bychom si vybrali jiný časový úsek, dříve, či později, ale to je jedno.

A to je z dnešního interview vše. Doufáme, že rozhovor byl pro Vás alespoň trochu inspirativní, nebo Vás aspoň pobavil. My jsme velmi rádi, že máme tu příležitost spolupracovat s lidmi tohoto typu a předat Vám informace z té nejlepší ruky. 

Godla do Stardance nechtěl!

Godla do Stardance nechtěl!

Jednou z tváří nového ročníku StarDance je i Zdeněk Godla (46). Herec, který se dostal do povědomí rolí Franty ze seriálu Most!, se k nabídce ze soutěže stavěl zprvu negativně. Zlomilo ho až to, že...

číst více
Interview Dominika Rošková

Interview Dominika Rošková

Zdravíme všechny tanečníky, dnes máme tu možnost představit Vám skvělou tanečnici, finalistku taneční reality show Let's dance, a několikanásobnou Vícemistryni Slovenska, Dominiku Roškovou. Pokud...

číst více
Tanec Vám prozradí sexuální kvality

Tanec Vám prozradí sexuální kvality

Ženy jsou přímo fascinovány muži, kteří umí dobře tančit. Jamajští vědci pátrali po tom, proč tomu tak je. V kurzu jsou podle nich symetričtí tanečníci, kteří se pohybují mnohem lépe, a jsou proto...

číst více
První šampionát v roce 21

První šampionát v roce 21

Včera proběhl první letošní Národní šampionát v kombinaci deseti tanců. Konalo se tak ve Sportovní hale Kojetín a to již po čtvrté v řadě. Po dlouhé době se zde sjela celá česká taneční scéna, což...

číst více
Deník tanečníka #potreninku

Deník tanečníka #potreninku

#potreninku Po tréninku se v tanečníkovi mísí pocit štěstí, únavy a někdy bezmoce... Je těžké se někdy donutit jít na trénink, ale je strašně těžké zapomenout na únavu z předchozích tréninků, které...

číst více
Deník tanečníka #blackpool

Deník tanečníka #blackpool

Když jsem se tam vydával kdysi poprvé, tak jsem si pořídil na tu slávu nový béžový oblek, který zcela jistě okouzlí všechny taneční celebrity, které my kamarád co se mnou letěl sliboval. Když jsem...

číst více