Tiffany představuje nejluxusnější šperky

Značka Tiffany & Co. poprvé ve své historii vystavuje na Středním východě přes 200 nejluxusnějších šperků z kolekce Blue Book. Odhalila i náhrdelník inspirovaný archivním šperkem představeným na světové výstavě v roce 1939.

Společnost Tiffany & Co. představuje v Dubaji svou kolekci Blue Book pro rok 2021. Je to vůbec poprvé, kdy tento šperkařský dům vystavuje svou slavnou kolekci vysokého šperkařství na Středním východě. Na oslavu tohoto milníku představila společnost Tiffany & Co. náhrdelník, jehož design je analogií šperku vystaveného na světové výstavě konané v roce 1939. Nový náhrdelník World’s Fair Necklace je osazen více než osmdesátikarátovým diamantem pojmenovaným Empire Diamond a je to nejdražší šperk v historii této šperkařské firmy.

TIFFANY PŘEDSTAVUJE NEJLUXUSNĚJŠÍ ŠPERKY Z KOLEKCE BLUE BOOK

Společnost Tiffany & Co. již v lednu oznámila, že se chystá vytvořit šperk podle archivního návrhu luxusního high jewelry náhrdelníku. V modernizovaném pojetí je původní akvamarín nahrazen více než osmdesátikarátovým oválným flawless diamantem o nejvyšší čistotě úrovně D, typu IIa, bez inkluzí. Je to největší diamant, který měl kdy tento šperkařský dům v nabídce (zastiňuje jej pouze slavný diamant Tiffany Diamond). Opětovné vytvoření šperku podle tohoto historického návrhu ukazuje inovativní přístup značky Tiffany k tvorbě šperků – nový náhrdelník značka Tiffany vynalézavě obohatila o další možnost – dechberoucí diamant Empire je možné nosit jak v úchvatném náhrdelníku World’s Fair Necklace, tak i v platinovém prstenu osázeném dalšími diamanty. Unikátní design tak kamenu umožňuje jedinečnou transformaci. Světová výstava v roce 1939 slibovala „nahlédnutí do světa budoucnosti“, zatímco tématem výstavy Expo 2020 konané v Dubaji je „spojování myšlenek a vytváření budoucnosti“. Obě motta vyzdvihují budoucnost a aktuální výstava tak nabízí ideální příležitost pro představení tohoto mimořádného mistrovského díla.

TIFFANY PŘEDSTAVUJE NEJLUXUSNĚJŠÍ ŠPERKY Z KOLEKCE BLUE BOOK

Elegantní prostor, kde je kolekce vystavena, zdobí nádherné kvetoucí rostliny na pozadí současného designu, organické linie a působivé panorama Dubaje; použitá barevná paleta je inspirována sklíčky připomínajícími svými barvami drahé kameny, které ve svých slavných lampách používal Louis Comfort Tiffany. V prvním salonu jsou vystaveny drahé kameny a nechybí zde nic od velmi vzácných barevných drahokamů až po kameny, které jsou součástí historického dědictví značky Tiffany – morganity, tsavority a tanzanity – jež tento šperkařský dům představil světu v průběhu 20. století. Druhý salon vzdává hold legendárnímu návrháři šperků značky Tiffany Jeanu Schlumbergerovi. Jsou zde k vidění jeho fantastické originální a vtipné výtvory. Jedinečná výstava plná zážitků je pro návštěvníky dosud nevídanou pozvánkou do světa vysokého šperkařství značky Tiffany & Co.