TIFFANY PŘEDSTAVUJE ŠPERKY
JEANA SCHLUMBERGERA

Jeden z nejnadanějších umělců 20. století Jean Schlumberger (1907–1987) se proslavil tím, že vytvářel předměty nebývalé krásy. Byl to muž s vytříbeným vkusem – umělec, který koncipoval velkolepé designy zdobené drahokamy s neuvěřitelným smyslem pro hloubku a život. Schlumberger pracoval bez zábran ve svých konceptualizacích flóry a fauny, a současně představoval a vytvářel jedinečnou fúzi přírodních forem pro své osobité návrhy. Jeho inovativní a nápadité designy jsou inspirovány vším od hlubinných lastur a exotických rostlin až po fantastické ptáky. Nekonečné hybridy se vyvíjejí ze zvířat, rostlin a minerálů; hvězdice se stává hvězdou a květina sluncem – ptačí opeření se proměňuje v andělské křídlo. Nádherné výtvory Jeana Schlumbergera jsou hluboce nápadité a staly se ikonami, které odrážejí jak umělcovu vynalézavost, tak technickou virtuozitu Tiffanyho mistrného řemesla.

TIFFANY A SLAVNÉ ŠPERKY JEANA SCHLUMBERGERA
„Snažím se, aby všechno vypadalo, jako by to rostlo, nerovnoměrně, organicky,“ řekl jednou. „Chci zachytit nepravidelnost vesmíru.“
 
Legendární partnerství mezi Tiffany & Co. a Jeanem Schlumbergerem začalo v roce 1956, kdy Walter Hoving, tehdejší předseda Tiffany & Co., požádal Schlumbergera, aby se stal součástí společnosti jako viceprezident. Schlumberger souhlasil a zahájil tak bezprecedentní kapitolu ve světě designu šperků. S nejvzácnějšími barevnými drahokamy a diamanty na dosah ruky Schlumberger pracoval ve svém osobním designérském studiu a salonu v mezipatře vlajkového obchodu Tiffany & Co. na Páté Avenue. Zde vytvořil některé z nejikoničtějších Tiffanyho návrhů, včetně klipu Bird on a Rock, jeho slavných emailových náramků, prstenů s výraznými barevnými drahokamy, náramku Cooper nebo diamantového prstenu Sixteen Stone.
TIFFANY A SLAVNÉ ŠPERKY JEANA SCHLUMBERGERA
V Tiffany získal Jean Schlumberger velmi působivý seznam klientů. Od hollywoodských filmových hereček po královské rodiny a mezinárodní společenskou elitu, všichni nosili výjimečné výtvory geniálního návrháře. Prezident John. F. Kennedy často kupoval Schlumergerovy šperky své ženě Jackie, která s oblibou nosila jeho náramky a brože. Jeho věrnou zákaznicí byla i Elizabeth Taylor. Díky opravdu výjimečným designům jsou jeho šperky oblíbené mezi celebritami a znalci stylu pořád – na červeném koberci i mimo něj. Interpretaci jeho slavné brože Bird on a Rock můžeme vidět i v nové kampani Tiffany About Love, kde ji má na sobě Jay-Z. 
 
Schlumberger se dočkal ve svém životě mnoha prestižních ocenění ze světa designu a módy. Stal se prvním návrhářem šperků, který získal slavnou Fashion Critics Coty Award v roce 1958 a jeho skvostné šperky jsou součástí sbírek mnoha muzeí. Zemřel ve věku 80 let v Paříži a zanechal za sebou oceán zářivých květin a živočichů z nejvzácnějších drahokamů a odkaz jednoho z nejnadanějších umělců ve světě šperků, jehož představivost neměla hranice.