Vážení tanečníci, tanečnice, fanoušci tance, dnes vám přinášíme exkluzivní rozhovor s několikanásobným mistrem světa, obrovskou taneční osobností a dnes už také milujícím manželem a tatínkem Michaelem Malitowskim. Zajímá Vás Michaelova inspirativní a bohatá kariéra, jeho začátky, jak se k úspěchu dostal ? Všechno okolo jeho kariéry se tu teď dozvíte, tak se pohodlně usaďte a přejeme Vám příjemné počtení.

Michaele, jsme moc rádi, že máme tu možnost s tebou udělat rozhovor. Jsi velmi úspěšný člověk, jak vnímáš tohle nejednoduché období?

Tohle období je pro všechny výzva a také pro mě. Ale jsem pozitivní člověk, na věci se dívám i v dobrém světle. Mám pevné zdraví, milující ženu, moji dceru Liu a vášeň pro tanec. Jsem šťastný muž.

Spousta tanečníku tě zná z nedávné doby, když jsi vyhrával trofeje s Joannou Leunis, ale jaké byly tvoje začátky?

Vyrůstal jsem v Polsku, v komunistickém paneláku. K tanci jsem se dostal tak, že jsem se svou kamarádkou Iwonou Golczak začal chodit do tanečního kroužku. V té době v Polsku nebylo moc co dělat a naši rodiče se rozhodli nás přihlásit do místní taneční školy, kde jsme spolu začli. Naše společná cesta došla velmi daleko. Z panelákového hřiště jsme to dotáhli až na první příčku v Blackpoolu.

Pamatuješ si svoji první taneční soutěž?

Ano. Bylo mi 8 let. Neměl jsem pomalu ani první zub, ale měl jsem v sobě to nejdůležitější, rytmus.

Už od amatérů patříš mezi světovou špičku, jaký styl jsi v té době vyznával?

Ve standartu jsem byl také dobrý, ale našel jsem si svou lásku k latině. Zbytek je historie.

Věřil jsi, že tvá profesionální kariéra bude tak úspěšná?

Nikdy. Nedával jsem si dlouhodobé cíle. Vždycky jsem šel krok po kroku. Výsledky nikdy nebyly mojí prioritou. Chtěl jsem být jenom lepší a lepší. Měl jsem štěstí.

Kdy a jak jsi se poznal se svojí životní partnerkou Joannou Leunis?

Znali jsme se z mnoha soutěží. Poprvé mě zavolal Ruud Vermeij, jestli bych nechtěl jít s Joannou na try-out, odmítl jsem. V ten moment jsem byl spokojený. Byl jsem v New Yorku a studoval jsem na univerzitě jiné druhy tance jako balet a jazz. Pořád mi to ale vrtalo hlavou. Mezitím Joanna tančila s Louisem van Amstelem a jak jsem se dozvěděl, že spolu skončili, kontaktoval jsem Ruuda Vermeije a měli jsme try-out. Hned první den jsem si řekl, to je bomba: Druhý den už jsme věděli, že spolu budeme tancovat.

Co vše se pro tebe změnilo s příchodem do profesionálů?

Stal jsem se profesionálem, když mi bylo 22 let, byl jsem mladej kluk, byl to pro mě velký skok. Tančil jsem sotva 2 roky amatéry a rok na to jsem se s mistryní světa (Joannou) ocitl ve finále Blackpoolu, na parketě s hvězdama jako Bryan Watson, Slavik Kryklyvyy, Michael Wentink, Paul Killick a další. Měl jsem z toho husí kůži. K těmto lidem jsem byl zvyklý vzhlížet, nebyli to mí soupeři. Ale rychle jsem se naučil, jak k nim patřit a pak jsme se s Joannou stali nejlepšími.

Dokázal bys říct, co Vás s Joannou přivedlo k absolutní světové špičce?

Přinesli jsme do světa nový styl. Tanec mluví za sebe. Byli jsme absolutně oddaní pohybu. Spousta dovednostně náročných figur. Bral jsem tanec velmi vážně.

Je těžší získal titul mistra světa poprvé a nebo ho obhájit?

Daleko těžší je titul obhajovat. Jediná cesta z vrcholu je dolů. Tam jít nechci.

Které osobnosti ovlivnili tvoji taneční kariéru nejvíce?

Největší roli v mém úspěchu hrál můj mentor Ruud Vermeij. Je to génius, který buduje osobnosti. Peter Maxwell mi hodně pomohl.

Čerpáš inspiraci i odjinud, než z tanečního prostředí?

Nejvíce pozornosti věnuji umění, jsem umělec, miluju to. Prince je moje největší inspirace, jedinečný zpěvák a tanečník.

Oblíbený tanec?

Určitě Samba pokud bych si měl jeden vybrat. Ale jinak mám rád každý tanec kvůli jinému důvodu.

Oblíbená taneční variace?

Zatím nebyla vynalezena.

Oblíbená taneční soutěž?

Pořád se nemůžu rozhodnout mezi Blackpoolem a International Championship. Obě soutěže přinášejí neskutečnou atmosféru, jak od diváku, tak i historií a jejich významem.

Oblíbený kouč?

Já sám pro sebe.

Oblíbený tanečník?

Kombinace Bryana Watsona a Paula Killicka.

Oblíbená tanečnice?

Samozřejmě Joanna Leunis.

My Vám děkujeme, že jste si přečetli rozhovor do konce. Doufáme, že se Vám líbil a dalo Vám to alespoň špetku něčeho dobrého. Těšíme se příští středu na dalšího speciálního hosta.

Godla do Stardance nechtěl!

Godla do Stardance nechtěl!

Jednou z tváří nového ročníku StarDance je i Zdeněk Godla (46). Herec, který se dostal do povědomí rolí Franty ze seriálu Most!, se k nabídce ze soutěže stavěl zprvu negativně. Zlomilo ho až to, že...

číst více
Interview Dominika Rošková

Interview Dominika Rošková

Zdravíme všechny tanečníky, dnes máme tu možnost představit Vám skvělou tanečnici, finalistku taneční reality show Let's dance, a několikanásobnou Vícemistryni Slovenska, Dominiku Roškovou. Pokud...

číst více
Tanec Vám prozradí sexuální kvality

Tanec Vám prozradí sexuální kvality

Ženy jsou přímo fascinovány muži, kteří umí dobře tančit. Jamajští vědci pátrali po tom, proč tomu tak je. V kurzu jsou podle nich symetričtí tanečníci, kteří se pohybují mnohem lépe, a jsou proto...

číst více
První šampionát v roce 21

První šampionát v roce 21

Včera proběhl první letošní Národní šampionát v kombinaci deseti tanců. Konalo se tak ve Sportovní hale Kojetín a to již po čtvrté v řadě. Po dlouhé době se zde sjela celá česká taneční scéna, což...

číst více
Deník tanečníka #potreninku

Deník tanečníka #potreninku

#potreninku Po tréninku se v tanečníkovi mísí pocit štěstí, únavy a někdy bezmoce... Je těžké se někdy donutit jít na trénink, ale je strašně těžké zapomenout na únavu z předchozích tréninků, které...

číst více
Deník tanečníka #blackpool

Deník tanečníka #blackpool

Když jsem se tam vydával kdysi poprvé, tak jsem si pořídil na tu slávu nový béžový oblek, který zcela jistě okouzlí všechny taneční celebrity, které my kamarád co se mnou letěl sliboval. Když jsem...

číst více