Oleg Chzhen a Alina Ageeva se nemohli zúčastnit Mistrovství Evropy v 10 tancích, které se uskutečnilo 25. září 2021 v Kyjevě.

Oleg s Alinou byli největšími favority šampionátu a tak soutěž dostala hořkou příchuť se spoustou otazníků…..

Po hodinách čekání na letišti v Kyjevě nebyli vpuštěni do země s odůvodněním, že mají málo důvodů pro vstup do země a to přesto, že měli oficiální nominaci ruského svazu a pozvání od WDSF, které všem ostatním účastníkům pro vstup do země stačilo.

O týden dříve, se tento pár zúčastnil soutěže světového okruhu WDSF Brno Open u nás v ČR a s jejich účastí nebyl žádný problém. Oleg s Alinou tak finalizovali přípravu na svůj vrchol sezony, kdy se netajili tou nejvyšší ambicí, Mistrovství Evropy vyhrát.

Zůstává tak záhadou, proč se to stalo? 

Vypadá to na politický důvod, protože otec Aliny je poslancem ruského parlamentu za vládnoucí stranu prezidenta Vladimira Putina a je všeobecně známo, že se sousední země nemají v lásce….

Nabízí se ale i úvaha nad zájmem ukrajinské taneční federace, kdy za neúčasti Olega a Aliny získali titul Mistrů Evropy ukrajinští reprezentanti Earle Williamson – Veronika Myshko.

Výsledky najdete ZDE

Je velmi smutné, že nejvyšší světové akce jsou poznamenány takovou kauzou, která znehodnocuje úsilí tanečních párů a nepomáhá v propagaci tanečního sportu.

Doufáme, že se podobné excesy nebudou opakovat a na příští titulární soutěži vyhraje tanec!