Olga Muller-Omeltchenko 02

Ikonická tanečnice, která toho po sobě na parketě spoustu zanechala a dnes vychovává ty, kteří jdou v jejích stopách.

Dnes ji známe jako německou trenérku, ale pojďme si to vzít hezky od začátku. Olga se narodila v roce 1972 v Moskvě a už jako malá měla sklony k estetickým sportům. Proto se chtěla stát krasobruslařkou, ale bylo jí už 10 let, což je na tento olympijský sport.

Začala v jednom z nejlepších dětských klubů v Moskvě, kde se naučila základy baletu, lidových tanců a samozřejmě standartu a latiny. Poté, co si vybrala sportovní tanec, se stala několika násobnou mistryní Sovětského svazu.

Roku 1990 potom, co dostudovala se vydala do Německa, kde potkala svého životního partnera Ralfa Müllera. Jejich taneční kariéra vystartovala raketově nahoru, stejně tak, jako jejich vzájemná láska, když se na valentýna roku 1991 vzali. Stejný rok vybojovali bronzovou příčku na mistrovství Německa pouze po pěti měsících partnerství.

Po dobu dalších 5 let byli hvězdy nejenom německého tancování, ale i světového, když v roce 1996 vyhráli všechny světové soutěže jako GOC, Blackpool, UK, International, ADR Masters Gala (předchůdce grandslamu) a završili to titulem mistrů světa. Po přestupu k profesionálům se mimo zdokonalování v latině, dali na dráhu show dance, ve kterém se stali trojnásobnými mistry světa (1998, 1999, 2000).
Jejich úspěchy na samostatné latinské dráze v profesionálech nebyli zdaleka tak okouzlující, jako v amatérech, ale finálová příčka v profesionálech je velmi obdivuhodná.

Po taneční kariéře společně s manželem založili „Tanzschule Müller“ v Rastattu, kde vychovávali páry od mistrů německa až po mistry světa. V roce 2006 vyhrála v Blackpoolu anketu Trenér roku. Mezi její nejlepší žáky patří Andrey Zaytsev, Anna Kuzminskaya, Marius Andrei Balan a samozřejmě Franco Formica.
S Francem Formicou toho lecos zažila. Ne jenom, že to byl její nejlepší student, ale jejich vztah se propracoval tak daleko, že se v roce 2012 rozhodli zahájit společnou taneční kariéru. Olga si tak po 12 letech znovu obula taneční střevíce a vydali se do světa. Polétávání po tanečním parketě těmto dvěma hvězdám netrvalo příliš dlouho, změnili názor na věc a rozhodli se po jejich jediné soutěži International Championship pověsit boty na hřebík.

Olga ve 40 letech tak definitivně ukončila taneční kariéru a na tenhle kratičký návrat po 12 letech určitě ráda vzpomíná. Dnes je to jedna z nejvíce uznávaných trenérek světa a vzpomíná se na ni, jako na jednu z nejlepších tanečnic všech dob.

Já děkuju všem, kteří si tento článek přečetli až sem. Doufám, že se vám líbil a přejeme všem tanečníkům, aby jejich cesta byla taky tak obdivuhodná, jako ta Olgy.

WatchMagazine.cz

WATCHMAGAZINE.cz Informace o světových značkách dámských a pánských hodinek

Godla do Stardance nechtěl!

Godla do Stardance nechtěl!

Jednou z tváří nového ročníku StarDance je i Zdeněk Godla (46). Herec, který se dostal do povědomí rolí Franty ze seriálu Most!, se k nabídce ze soutěže stavěl zprvu negativně. Zlomilo ho až to, že...

číst více
Interview Dominika Rošková

Interview Dominika Rošková

Zdravíme všechny tanečníky, dnes máme tu možnost představit Vám skvělou tanečnici, finalistku taneční reality show Let's dance, a několikanásobnou Vícemistryni Slovenska, Dominiku Roškovou. Pokud...

číst více
Tanec Vám prozradí sexuální kvality

Tanec Vám prozradí sexuální kvality

Ženy jsou přímo fascinovány muži, kteří umí dobře tančit. Jamajští vědci pátrali po tom, proč tomu tak je. V kurzu jsou podle nich symetričtí tanečníci, kteří se pohybují mnohem lépe, a jsou proto...

číst více
První šampionát v roce 21

První šampionát v roce 21

Včera proběhl první letošní Národní šampionát v kombinaci deseti tanců. Konalo se tak ve Sportovní hale Kojetín a to již po čtvrté v řadě. Po dlouhé době se zde sjela celá česká taneční scéna, což...

číst více
Deník tanečníka #potreninku

Deník tanečníka #potreninku

#potreninku Po tréninku se v tanečníkovi mísí pocit štěstí, únavy a někdy bezmoce... Je těžké se někdy donutit jít na trénink, ale je strašně těžké zapomenout na únavu z předchozích tréninků, které...

číst více
Deník tanečníka #blackpool

Deník tanečníka #blackpool

Když jsem se tam vydával kdysi poprvé, tak jsem si pořídil na tu slávu nový béžový oblek, který zcela jistě okouzlí všechny taneční celebrity, které my kamarád co se mnou letěl sliboval. Když jsem...

číst více