O víkendu v sobotu 10.7. se konalo Mistrovství Slovenska ve standartu. Jedna z nejvýznamnějších událostí na slovenské taneční scéně. Na první pohled se asi každý pozastaví nad termínem události, který je poněkud netradiční. Nepříznivá pandemická situace ale nedává příliš jiné možnosti. Ale pro špičkové páry, kteří se nominují a účastní velkých turnajů, to může být plusem pro nadcházející podzim, který bude velmi nabitý. My ale nebudeme příliš odbočovat pojďme se podívat na to, jak to všechno dopadlo.
MSR DĚTI 2 STT
Vezmeme to hezky od začátku… Pestrou zajímavostí na slovenských titulárních soutěžích je pravidelné obsazení kategorie Děti 2. Taneční páry věku 10-11 let už mají příležitost stát se Mistry této země. V obstojné konkurenci 12 páru vybojoval třetí místo pár Piovarči Samuel & Kováčik Liliana z Dance Studio Diamond. Druhé místo bral pár Nemrava Maximilián & Brodnianska Sara z KTŠ Aknela Martin. No a fanfáru a titul nejmaldšího novopečeného Mistra SR si odnesl pár Kupec Lukáš & Foltynova Alexandra z Dance Studio Diamond. Gratulujeme!
Teď už asi žádné překvapení, jdeme si říct i něco o Juniorech 1. Na parketě se v prvním kole sešlo 14 mladičkých párů a ti nejlepší to měli spočítané za 3 kola. Bronzovou medaili si odnesli dětští Mistři Kupec Lukáš & Foltynova Alexandra z Dance studio DIAMOND. Stříbro na krku se blýskalo páru Lachkovič Marko – Špačková Michaela z TC ELEGANZA Bratislava a zlatou příčku si odvezl Kasa Oliver – Polláková Viktória z KST PETAN Pezinok. Gratulujeme Juniorům!
MSR JUN1 STT
MSR JUN2 STT

A opět o kousek starší, Junioři 2 aneb poprvé ve fráčku. Počtově se nám tito mladíci slušně rozpřáhli, 27 párů ve 4 kolech dalo jistě více zabrat, než u Juniorů 1. Třetí místo vybojoval pár Omasta Samuel & Matyó Tereza z Lafranconi Bratislava. Na místo druhé dotančil pár Kmeťka Marco – Zubčáková Sofia opět z Lafranconi Bratislava. No a suverénním vítězem se stal pár Červenka Peter & Sitárová Sofia z TK UNI-DANCE Bratislava. Gratulujeme!

A máme tu mládež. Na parketě se sešlo 21 párů nabitou mladou energií. Známky u všech 6 finálových párů byli velmi pomíchané a o to nejlepší byl skutečný boj. Na třetí místo to dotáhl pár Kuniak Oliver – Nemravová Valentína z PegaFun Dance Group Martin. Druhé místo vybojoval pár Jesenský Jaroslav & Pavlovičová Simona TŠK M+M Bratislava.
MSR MLÁDEŽ STT
MSR U21 STT

Mistrovská, nově vedená kategorie Do 21 let. O něco starší mladíci, kteří už chytají dospělý nádech. Zajímavostí byl způsob hodnocení, který byl použit. Není zvykem na národním Mistrovství použít mimo dospělou kategorii jiný systém hodnocení, než skating. Pojďme si i tady představit ty nejúspěšnější. Třetí místo vybojoval pár Plačko Viktor & Ratkovská Nina z TC METEOR Košice. Druhé místo brali sourozenci Buda Patrik & Budová Silvia z UNI-DANCE Bratislava. No a novopečenými Mistry se stali Korpás Gabriel & Vanessa Murajdová z TŠK JUNILEV Levice. Gratulujeme!

A nakonec přišel hřeb večera. Dospělí, aneb Hlavní kategorie. Letos se v kategorii sešlo na parketě o jeden pár míň, než loni, tedy 16, ale první tři místa zůstali stejné. Tedy bronz vybojoval domácí pár Korpás Gabriel & Vanessa Murajdová z TŠK JUNILEV Levice. Těsné stříbro si odnesl Grula Dušan & Cragnolini Giada. No a standartní titul v Hlavní kategorii obhájil Štec Matej & Popova Elena z UNI-DANCE Bratislava. Gratulujeme!
MSR DOSPĚLÍ STT

Prázdninové slovenské Mistrovství ve standartu se proběhlo v pohodovém prostředí Sportovní haly v Levici. Bylo značně vidět, jak párům chybělo soutěžní prostředí a atmosféra, ale i taneční komunita. My dodatečně gratulujeme všem standarťákům, Slovenskému svazu a pořadatelům za tuto skvělou akci.