Jakub Lipowski, vícemistr světa U21 v latině, držitel 8. místa Světového ranklistu s Diandrou Illes. Dnes Vám přinášíme exkluzivní rozhovor zaměřený na jeho taneční kariéru. Budeme se bavit o minulosti, přitomnosti i budoucnosti. Tanečníci, přejeme Vám příjemné počtení….

Jakube, jsme rádi, že máme tu možnost s tebou udělat rozhovor. Přemýšlel jsi někdy o mediálním prostoru v tanečním sportu ? 

Určitě. Myslím si, že to může mít velký efekt na taneční páry, pokud jsou používány rozumně, tak jedině pozitivní. Lidé se mohou dívat na jejich pokroky a sledovat jejich kariéru.

lipowski illes goldstadt pokal

Ve své taneční kariéře jsi už toho hodně zažil a taky procestoval. Kromě rodného Polska jsi tančil za Dánsko, Rumunsko a Estonsko.
Ve které destinaci se ti líbilo taneční prostředí nejvíce ?

Život v těchto zemích mi dal spoustu zkušeností, skvělých přátel a vzpomínek. Žil jsem 2 roky v Dánsku a bylo to nejlepší období mého života. Rád bych se tam podíval zpět v čase.

V posledních 3 letech jsi v tancování udělal obrovský pokrok, když jsi se probojoval s Diandrou do semifinále na světových soutěžích. Čemu vděčíš za tenhle skok ?

Vděčím tomu hlavně díky 2 věcem. Ta první je dobře fungující tým kolem nás, který značně potlačil naše limity. Tou druhou věcí je přístup. Musíte věřit v sami sebe a tvrdě pracovat, ať už se děje cokoliv!

Proč jste se rozhodli s Diandrou ukončit Vaši společnou kariéru, když jste měli tak našlápnuto ?

Bylo to těžké období pro nás oba. Diandra se rozhodla tančit s Timurem Immametdinovem, což je skvělý tanečník, velmi zkušený a proto ji přeju opravdu hodně štěstí. Má velkou šanci uspět!

Jaké máš plány do budoucna ?

Hlavní prioritou je najít si taneční partnerku a doufat, že se vrátím na taneční parket co nejdříve!

Kdyby tvá taneční kariéra měla skončit, co by si dělal ?

Hrozně rád trénuju taneční páry, takže až skončím, rád bych ve svém rodném městě vybudoval skvělé prostředí pro tanečníky. Porotcovská kariéra bude také mou prioritou.

 

lipowski illes aoc

Které taneční osobnosti tě ovlivnili nejvíce ?

Je jich spousta, ale nejvíce určitě Jarek a Dominika Marzec, kteří mě provádějí od mých prvních tanečních kroků a po mé krátké pauze mi pomohli dostat se na vrchol. Peter Stokkebroe a Eduard Korotin byli moji trenéři, když jsem žil v Dánsku a Estonsku. Jsem vděčný za všechno, co pro mě tyto lidé udělali.

Kdo je tvůj životní mentor ?

Těžko říct, mám jich spoustu…

Máš nějaké motto, kterého se řídíš ?

Co tě nezabije, to tě posílí.

Oblíbený tanec ?

Jive

Oblíbený tanečník ?

Bryan Watson, Donnie Burns a Michael Malitowski

Oblíbená tanečnice ?

Agnieszka Melnicka, Yulia Zagoruychenko a Ina Jeliazkova

Oblíbená variace ?

Nemám žádnou konkrétní

Oblíbená soutěž ?

German Open Championship

Jakub Lipowski Nikolina Melin
To bylo dnes z našeho rozhovoru vše. Doufáme, že se Vám rozhovor líbil a byl pro Vás inspirativní.
WatchMagazine.cz

WATCHMAGAZINE.cz Informace o světových značkách dámských a pánských hodinek

Godla do Stardance nechtěl!

Godla do Stardance nechtěl!

Jednou z tváří nového ročníku StarDance je i Zdeněk Godla (46). Herec, který se dostal do povědomí rolí Franty ze seriálu Most!, se k nabídce ze soutěže stavěl zprvu negativně. Zlomilo ho až to, že...

číst více
Interview Dominika Rošková

Interview Dominika Rošková

Zdravíme všechny tanečníky, dnes máme tu možnost představit Vám skvělou tanečnici, finalistku taneční reality show Let's dance, a několikanásobnou Vícemistryni Slovenska, Dominiku Roškovou. Pokud...

číst více
Tanec Vám prozradí sexuální kvality

Tanec Vám prozradí sexuální kvality

Ženy jsou přímo fascinovány muži, kteří umí dobře tančit. Jamajští vědci pátrali po tom, proč tomu tak je. V kurzu jsou podle nich symetričtí tanečníci, kteří se pohybují mnohem lépe, a jsou proto...

číst více
První šampionát v roce 21

První šampionát v roce 21

Včera proběhl první letošní Národní šampionát v kombinaci deseti tanců. Konalo se tak ve Sportovní hale Kojetín a to již po čtvrté v řadě. Po dlouhé době se zde sjela celá česká taneční scéna, což...

číst více
Deník tanečníka #potreninku

Deník tanečníka #potreninku

#potreninku Po tréninku se v tanečníkovi mísí pocit štěstí, únavy a někdy bezmoce... Je těžké se někdy donutit jít na trénink, ale je strašně těžké zapomenout na únavu z předchozích tréninků, které...

číst více
Deník tanečníka #blackpool

Deník tanečníka #blackpool

Když jsem se tam vydával kdysi poprvé, tak jsem si pořídil na tu slávu nový béžový oblek, který zcela jistě okouzlí všechny taneční celebrity, které my kamarád co se mnou letěl sliboval. Když jsem...

číst více