Narodil se v září roku 1996 a když v roce 2017 končil taneční konzervatoř, tak jistě netušil, že už

v roce 2019 získá zároveň prestižní divadelní ocenění “Thálii”, za roli Muže v inscenaci choreografa Petra Zusky “Kytice”a vyhraje s Dominikou Khek Kubařovou TV show Stardance.

Jeho první taneční krůčky, ale nebyly u baletní tyče. Dominikova maminka ho odvedla do tanečního kroužku, přestože Dominik namítal, že to je jen pro holky. Po prvním tréninku ale zjistil, že je tam dobrá parta a taneční pohyb ho baví a tak zůstal.

Začal sportovním tancem a hlavně v latinsko amerických tancích sbíral svoje první úspěchy a dokonce českou republiku v roce 2016 reprezentoval na Mistrovství světa.

Během studií působil v různých souborech, kde se představil v choreografiích Attily Egerháziho, Samuela Delvauxe, Kevina Durwaela a dalších.
Postupně se jeho obzor rozšiřoval a právě studium na taneční konzervatoři mu ukázalo cestu do Pražského komorního baletu, který ho katapultoval do pozice jednoho z nejžádanějších tanečníků u nás, o čemž svědčí jeho zařazení renomovaného časopisu Forbes dom ankety 30 do 30.

Tanec se stal i Dominikovou profesí, kdy mimo „prkna, která znamenají svět“, se věnuje svému zajímavému projektu „Tanec s láskou“.

Nejenže se věnuje různým zájmovým a věkovým skupinám, které mají o tanec zájem, ale připravuje pro ně zajímavé akce, jako například profesionální natáčení apod.

Dominik Vodička, Tanec s láskou

Letos v březnu to jsou již tři roky od založení mého projektu Tanec s láskou.

Mimo to, že jsem sám tanečníkem a účinkoval jsem v divadle a ve Stardance, jsem také choreograf a lektor. Projekt TSL jsem založil pro lidi, kteří chtějí tancovat, zkusit si taneční soutěže nebo jen milují tanec stejně jako já. Dokonce mám pod sebou i několik klientek pro-am, kdy si holky mohou zkusit i závody a mohou tančit s profesionálním tanečníkem jako ve Stardance. Komunita těchto lidí se postupně rozrůstá a já jsem se rozhodl v užší skupině holek, se kterými tancuji jak skupinově, tak individuálně, a se kterými nás toto propojuje dneska už mnohem víc, udělat několik choreografií a vše pak natočit a sdílet tuto myšlenku i dalším lidem.

Postupně jsem pro holky vytvořil několik tanečních sestav. Od lady latino sestavy, kde využíváme prvky rumby z našich tréninků spolu se scénickými prvky, pak divadelní Carmen, kde se holky mohly stylizovat i do dané role a vyzkoušet si tak i trochu hereckého řemesla, po streetový Flashmob, který původně vznikl ke dni tance v roce 2020 a který měl roztancovat celý taneční národ a propojit všechny, který tanec mají rádi. Dokonce jsem pak zapojil i jako čtvrtý tanec sestavu, která vznikla původně jako narozeninové přání, kdy jsem tuhle sestavu udělal na míru. S jednou z mých pro-am klientek jsme také připravili ukázky našich tanců v páru, se kterými jsme jezdili na soutěže a kde divák může vidět, jak nádherně zatančí i člověk, který se dříve tanci nevěnoval.

Protože když člověk chce, může!

Vše jsme společně s holkami v době, kdy nám to opatření dovolila, nazkoušeli a společnými silami dali dohromady natáčení. V této době nás tak propojila nejen láska k tanci, ale i společný cíl, kdy jsme táhli jako jeden tým, jako taneční rodina.

Nejvíc jsem se těšil na to, že holky zažijí pocit kamer a světel a budou se tak cítit jako hvězdy.

Všichni jsme si natáčení nesmírně užili, úsměv na rtech nás všech byl pro mě největší odměnou. Tanec s láskou je pro mě srdeční záležitostí a nejvíc mě těší to, že ukazuje i široké veřejnosti, že tanec propojuje lidi a že tančit může kdokoliv, kdo tančí srdcem a s láskou.

Přejeme Dominikovi spoustu tak krásných nápadů, jako je tento.

Více videí naleznete ZDE

Zdroj: Facebook Dominik Vodička

WatchMagazine.cz

WATCHMAGAZINE.cz Informace o světových značkách dámských a pánských hodinek

Godla do Stardance nechtěl!

Godla do Stardance nechtěl!

Jednou z tváří nového ročníku StarDance je i Zdeněk Godla (46). Herec, který se dostal do povědomí rolí Franty ze seriálu Most!, se k nabídce ze soutěže stavěl zprvu negativně. Zlomilo ho až to, že...

číst více
Interview Dominika Rošková

Interview Dominika Rošková

Zdravíme všechny tanečníky, dnes máme tu možnost představit Vám skvělou tanečnici, finalistku taneční reality show Let's dance, a několikanásobnou Vícemistryni Slovenska, Dominiku Roškovou. Pokud...

číst více
Tanec Vám prozradí sexuální kvality

Tanec Vám prozradí sexuální kvality

Ženy jsou přímo fascinovány muži, kteří umí dobře tančit. Jamajští vědci pátrali po tom, proč tomu tak je. V kurzu jsou podle nich symetričtí tanečníci, kteří se pohybují mnohem lépe, a jsou proto...

číst více
První šampionát v roce 21

První šampionát v roce 21

Včera proběhl první letošní Národní šampionát v kombinaci deseti tanců. Konalo se tak ve Sportovní hale Kojetín a to již po čtvrté v řadě. Po dlouhé době se zde sjela celá česká taneční scéna, což...

číst více
Deník tanečníka #potreninku

Deník tanečníka #potreninku

#potreninku Po tréninku se v tanečníkovi mísí pocit štěstí, únavy a někdy bezmoce... Je těžké se někdy donutit jít na trénink, ale je strašně těžké zapomenout na únavu z předchozích tréninků, které...

číst více
Deník tanečníka #blackpool

Deník tanečníka #blackpool

Když jsem se tam vydával kdysi poprvé, tak jsem si pořídil na tu slávu nový béžový oblek, který zcela jistě okouzlí všechny taneční celebrity, které my kamarád co se mnou letěl sliboval. Když jsem...

číst více