V sobotu 27.3. se v Brně konal druhý díl celorepublikových pohárových soutěží jménem Českomoravský pohár, které se konají v rámci koronavirové krize. Po úspěšném prvním chodu v Plzni, kde se zúčastnilo vzhledem k situaci opravdu velmi hojný počet páru, Vám dnes přinášíme reportáž z Brna.

Kometa Cup - Mládež STT

Kategorie mládež standart se zúčastnilo pouhých 14 párů, ale špička byla až na pouhé vyjímky přítomna. Dominoval taneční pár Jonáš Tománek-Šárka Kosmáková, který vyhrál soutěž bez ztráty jediné známky.

Na druhém místě překvapivě, ale s obdivuhodným výkonem dominoval pár Kočař-Němcová. Třetí příčku si vytančil pár Fried-Růžičková. Oba tyto páry mají jistě ambici k zisku medailového umístění na nadcházejícím MČR v červnu. Bude tedy zajímavé sledovat tento boj. 

Kompletní výsledky najdete ZDE.

 V latinské mládeži byla konkurence ještě méně obsazená. Zúčastnilo se 11 párů a tančili se 2 kola.

Po vyrovnaném a známkově velmi zamíchaném boji vyhrál třetí pár ze standartu Martin Fried-Zuzana Růžičková.

Druhou příčku bral Vild-Musilová a třetí pozice vyšla na domácí pár Florian-Císařová. V latině se nám tedy představili tři téměř nově složené páry, které budou tančit své první Mistrovství v červnu.

Kompletní výsledky najdete ZDE.

Kometa CUP- Mláděž LAT

Pravděpodobně se ptáte, kde máme juniorské kategorie. Z externích důvodů byl Český svaz tanečního sportu přijal řešení všechny juniorské kategorie zrušit, což mělo i nepatrný dopad na všechny soutěže. Nicméně celá soutěž se konala v tradičním prostředí sportovní haly Masarykovy univerzity. Celý tým Kometa Family si dal záležet a z prázdné haly dokázal vytvořit opravdu pěknou atmosféru a přes tohle nelehké období jsme aspoň na chvíli nasadili taneční úsměv. Nyní se podíváme na dospělou kategorii, kde se sešla téměř celá taneční špička.

Kometa Cup- Dospělí STT

Ve standartních tancích asi nikoho nepřekvapila první příčka, kterou převzali domácí šampióni David Odstrčil & Tara Bohak.

Dominance pokračovala na druhém, třetím, ale i čtvrtém místě ve složení Bruck-Makarenko, Metlický-Kasalová a Doležal-Folcová. Páté místo zaujmul pár Chmel-Dunajová a šestou pozici Burant-Faltusová.

Bude tedy zajímavé sledovat na šampionátu ve standartu jak se páry s komety poperou o ty nejvyšší příčky.

Kompletní výsledky naleznete ZDE.

Závěrečná show, latinsko-americké tance. Sledování tohoto programu bylo velmi zajímavé už od semifinálového kola, kdy se sjeli ti nejlepší „latináři“ z celé republiky.

Celkem se zúčastnilo 25 párů, které tančili ve 4 kolech. První místo si odvezl pár George Sutu & Tereza Florová, druhou příčku Gál-Karásková a třetí místo domácí pár Brück-Makarenko. Čtvrtým párem byl Pařík-Šigutová, pátí Adamec-Riebauerová a šesté místo bral Vysloužil-Slouková.

Kompletní výsledky naleznete ZDE.

Kometa Cup - Dospělí LAT

Za nás můžeme jedině poděkovat ČSTS a Kometa Family za uspořádání soutěží v této složité době. Spousta malých sportů tyto podmínky nemá ani zdaleka. Děkujeme a těšíme se na další stáž!