Cartier představuje dvě novinky

Pro hodinářský dům Cartier je čas cyklický, nikoliv lineární, jak je běžně vnímán. Tato jedinečná vize vysvětluje, proč je Maison vždy zapojen do nekonečného procesu transformace a přetváření, nepřetržitého pohybu, který nás vede kupředu. Hodinky tak zanechávají stopu nejen v přítomnosti, ale také v neustále se vyvíjející budoucnosti. Neomezený čas, nekonečná kreativita. V letošních nových kolekcích hodinek, které Cartier představil na veletrhu Watches and Wonders 2023, se všechny tyto aspekty odrážejí: hodinky plné tvarů a charakteru, které značka navrací a kreativně přetváří. Dvě letošní novinky vám představujeme.

CLASH [UN]LIMITED

Nové šperkové hodinky Clash [Un]limited značky Cartier se vyznačují elegantním designem s mechanismem, který vyniká svou krásou a vytváří šperk, v němž se snoubí vytříbenost s výkonem. Korálky, špičaté cvočky, hranaté cvočky s pyramidovým efektem zvané clou carrés, pohyblivost jednotlivých komponentů – signaturní kódy kolekce Clash de Cartier plynou, proplétají se, razí si cestu a zhmotňují se v podobě vzácných hodinek. Jejich geometrie je jednotná a věrná stylu Cartier, ať už jde o fazetové rohy a zkosené ciferníky, plné a prázdné prostory či kulaté a hranaté prvky. Dokonalý design je vyvažován grafickou precizností prostřednictvím pohybu, od korálků, které se převalují jeden přes druhý až po panty náramku – všechny členěny tak, aby vytvářely příjemný pocit na kůži. Ambicí Cartier bylo vytvořit strukturu a perspektivu, od tvaru článků až po miniaturní pouzdro hodinek s šestnáctihranným broušeným sklíčkem podtrhujícím nápadné linie. Při pohledu na hodinky přichází na mysl odkaz slavné kreativní ředitelky domu Cartier Jeanne Toussaint a její smysl pro objem. Již ve 30. letech 20. století se odvážila provokovat třpytivými fúzemi vzácnosti s industriální estetikou kuličkových ložisek. Přirozené propojení minulosti a současnosti, viditelné na hodinkách Clash [Un]limited, které rovněž využívají chromatické kontrasty ke zdůraznění geometrických motivů. Jak? Nejprve střídáním leštěného a saténového zlata, poté kombinací žlutého nebo růžového zlata s fialovým zlatem, novým odstínem zlata v třpytivě fialových tónech, vyvinutým výhradně pro Cartier. Náramek hodinek je jím prokládán od clou carré až po korálky. Ve variacích na jednotné téma, limitovaná kolekce hodinek Clash [Un]limited je v dispozici ve žlutém, růžovém a bílém zlatě s diamantovým pavé. V kolekci nechybí ani výjimečné kusy s kameny, které umocňují design hodinek – černobílá varianta s onyxem, černými spinely, obsidiánem a diamanty; nebo barevná s korály, černými spinely, chryzoprasem, tsavority a diamanty.

Cartier představuje dvě novinky

PANTHÈRE DE CARTIER

Ikonický panter značky Cartier se promítá i do kolekce nejnovějších šperkových hodinek. Odvážně zavírá čelisti do černého lakovaného ciferníku, jehož barva kopíruje barvu jeho slavných skvrn. Divoký a nespoutaný, mistrovský přírůstek do repertoáru vzácných kolekcí La Panthère za svou eleganci vděčí mistrovské šperkařské expertíze domu, ruční povrchové úpravě, lakovaným a leštěným skvrnám a zasazení. Propracovanost a elegance hodinek jsou evidentní. Skulpturální hlava pantera podtrhuje jejich silný charakter. Vše je navrženo trojrozměrně: nos, tváře, oči, špičaté uši. Tento architektonický přístup k panterovi je přímým pokračováním kolekce šperků uvedených na trh v roce 2005, které přinesly geometrické výřezy a ostré úhly. Přísný design je v souladu s náramkem vyvinutým tvůrčími ateliéry a manufakturou, plně kloubový a extrémně flexibilní. Je vybaven důmyslným systémem bez viditelných pantů, objímá ruku nositele co nejblíže k zápěstí, magnetický a hladký. Hodinky upoutají pozornost buď ve žlutém nebo růžovém zlatě zdobeném černým lakem s tsavority v podobě panteřích očí, nebo v bílém zlatě vykládaném diamanty, kde oči pantera tvoří smaragdy.